14 XII 2016

Kontrakt na moduły ogniowe

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
W środę, 14 grudnia br., prezes Rady Ministrów Beata Szydło oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wzięli udział w uroczystości podpisania umowy na dostawę modułów ogniowych o kryptonimie „Regina” dla Wojska Polskiego, podczas wizyty w Hucie Stalowa Wola.
zdjęcie - Kontrakt na moduły ogniowe

 Cieszę się, że dziś możemy ogłosić, iż podpisujemy ten bardzo duży kontrakt. To dobra wiadomość też dla pracowników i mieszkańców miasta. Przez najbliższe osiem lat będzie zapewniona praca. To ważny moment dla wojska i ważny projekt. Ale musimy pamiętać, że takich projektów będziemy realizować więcej  powiedziała po podpisaniu umowy na dostawę modułów Regina dla polskiego wojska, premier Beata Szydło.

 Przemysł zbrojeniowy musi się stawać kołem zamachowym polskiej gospodarki. (…) Mam nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli spotykać się w kolejnych zakładach, by móc ogłaszać kolejne dobre projekty dla polskiej armii, realizowane w polskich zakładach zbrojeniowych w oparciu o myśl polskich inżynierów – dodała premier Szydło.

Podczas wystąpienia szefowa rządu podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do podpisania kontraktu.  Gratuluję Hucie Stalowa Wola i ministrowi Antoniemu Macierewiczowi oraz Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Te gratulacje należą się dla determinacji wielu ludzi, którzy postanowili żeby polska armia rozwijała się i była wyposażana w sprzęt produkowany w Polsce. Żeby polskie zakłady zbrojeniowe były tymi, które stanowią podstawę w produkcji wyposażenia dla polskiej armii. Chcemy ten kierunek nadal rozwijać, bo jest to zgodne z programem PiS.

Zabierając głos minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zaznaczył, że podpisany dziś kontrakt to znaczące wzmocnienie dla wojsk operacyjnych.  Armatohaubice "Krab" stanowią istotę tego kontraktu, który został dziś podpisany na cztery moduły dywizyjne (…) Podpisaliśmy kontrakt na 96 "Krabów" oraz na odpowiednią ilość wozów. To pokazuje, jak wielką wagę przykładamy do rozwoju wojsk operacyjnych. Z tego punktu widzenia decyzja o podpisaniu tej umowy ma ogromne znaczenie dla wzmocnienia wojsk operacyjnych, dla przeciwstawienia się jakiejkolwiek agresji. Nie istnieje państwo bez armii, nie istnieje armia bez własnego przemysłu. (…) Te moduły mówią nam, że polska armia będzie armią silną zdolna zmierzyć się z każdym przeciwnikiem (…) Polegamy na własnej armii, na własnym sprzęcie, na takich pracownikach jak tutaj w Stalowej Woli i na takich zakładach jak Huta Stalowa Wola. Siła naszej armii jest przede wszystkim w możliwościach, jakie stwarzają Polacy swoją ciężką pracą.

 

 Polski przemysł będzie wspierał polską armię, ale będzie też się rozwijał dla siły i zamożności wszystkich Polaków  dodał na zakończenie szef MON.

*****

Dywizjonowy moduł ogniowy 155 mm samobieżnych haubic stanowi podstawowy moduł taktyczno – ogniowy artylerii wojsk lądowych. Obecnie HSW realizuje dostawy modułu wdrożeniowego.

14 grudnia 2016 HSW S.A. podpisała największy w historii polskiej zbrojeniówki kontrakt na dostawy sprzętu produkowanego przez polski przemysł. Przedmiotem umowy są 4 Dywizjonowe Moduły Ogniowe o kryptonimie „REGINA”. W skład każdego dywizjonowego modułu ogniowego wchodzą:

        24 haubice samobieżne „KRAB”,

        3 Wozy Dowódczo – Sztabowe (WDSz) ,

        8 Wozów Dowódczych (WD) różnego szczebla,

        6 Wozów Amunicyjnych (WA),

        1 Wóz Remontu Uzbrojenia i Elektroniki (WRUiE).

 

Zobacz także: Armatohaubice dla WP

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
28 V 2017
Obchody Dnia Weterana – program ...
W dniach 26 – 28 maja w Giżycku odbędą się centralne uroczystości z okazji Weterana Działań poza Granicami Państwa.
wiceminister Bartosz Kownacki
26 V 2017
Sekretarz stanu w MON Bartosz ...
W dniach 26-27 maja 2017 r. na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy (ul. Szubińska 107) odbędzie ...
25 V 2017
Minister o szczycie w Brukseli
Liczymy na to, że podczas szczytu NATO w Brukseli w czwartek zostanie rozstrzygnięta niesłychanie ważna kwestia obecności wojsk NATO i USA ...
25 V 2017
Wiceminister Grabski spotkał z laureatami ...
W czwartek podsekretarz stanu w MON Bartłomiej Grabski spotkał się z laureatami II edycji konkursu Enterprise Architecture Hackathlon – porucznikami: Marcinem Cieślewiczem ...