23 III 2016

Rozmowa ministra z ambasadorem Hiszpanii

  • pobierz pdf
  • drukuj
  • zmniejsz czcionkę
  • rozmiar pierwotny
  • powiększ czcionkę
Przygotowania do szczytu NATO, zamachy w Brukseli i kryzys migracyjny były głównymi tematami rozmowy ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza z ambasadorem Królestwa Hiszpanii JE Augustinem Nunezem Martinezem.
zdjęcie - Rozmowa ministra z ambasadorem Hiszpanii
Fot. mjr Robert Siemaszko/CO MON

Obaj rozmówcy podkreślili dobrą współpracę naszych państw w dziedzinie obronności, w tym skuteczne współdziałanie polskich i hiszpańskich żołnierzy w czasie pełnienia służby przez kontyngenty wojskowe obu państw w ramach misji ISAF w Afganistanie. Dostrzegli również możliwości tworzenia wspólnych projektów przemysłowych w przyszłości. Jednocześnie wyrazili zaniepokojenie rosnącym zagrożeniem terrorystycznym, zgadzając się, że bezpieczeństwo zarówno południowej, jak i wschodniej flanki NATO wymagają szczególnego zaangażowania militarnego.

Minister Antoni Macierewicz podziękował ambasadorowi Martinezowi za duży wkład strony hiszpańskiej w przygotowywane ćwiczenia "Anakonda 2016", wnoszony  mimo panującego w Hiszpanii kryzysu gospodarczego.

  • publikuj na facebook
  • publikuj na tweeter
  • publikuj na google plus
Najnowsze - ostatnie wpisy
24 X 2016
Nominacja pośmiertna płk. Ryszarda Kuklińskiego
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 2 września 2016 r., na wniosek Ministra Obrony Narodowej, mianował pośmiertnie na stopień ...
24 X 2016
Nowa strona podkomisji
Informujemy, że ruszyła nowa strona Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem.
24 X 2016
Konferencja dot. wyzwań planowania obronnego
W poniedziałek, w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Kluczowe wyzwania planowania obronnego”, której przewodniczył podsekretarz stanu Tomasz Szatkowski.
22 X 2016
CEK NATO rozpoczyna pracę
W czwartek, 20 października 2016 r. w Krakowie zakończyło się pierwsze, dwudniowe posiedzenie Komitetu Sterującego Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO w skład ...